Bookmark and Share

אחריות.


לקחת אחריות
, היה משנה את כל פני כדור הארץ, משנה את הסבל והאלימות שבהם אנו חיים, משנה את חוסר הפניות שלנו לעצמנו וכך גם את היחסים שלנו עם סביבתנו.

היה מאפשר לנו ליהנות מהשהייה שלנו עם עצמנו ומונע מאיתנו להיות בעשייה מתמדת שמרחיקה אותנו מעצמנו.
במילים אחרות, יכולנו לחיות חיים שלווים, תקינים ובריאים."וואו" איזה חלום!.
 
לחיות מתוך בריאות

תארו לעצמכם שלא היו מלחמות בעולם בכלל ובמדינתנו הקטנה בפרט ?
תארו לעצמכם שהיינו בריאים, אי לכך לא היינו עולים במשקל, לא היינו עסוקם כל הזמן במראה שלנו, לא היינו מעשנים סיגריות וסמים, לא שותים אלכוהול ללא הפסקה,
חיי הנישואין אצל מרביתנו היו מתפקדים נהדר וכך היינו נמנעים ממציאות של 50 אחוז גירושין.
ילדינו לא היו נחטפים, יכולנו להימנע מלהפגיז בתים של ערבים, פלסטינאים או חמסניקים. תאונות דרכים היו נמנעות, משום שהיינו שלווים על הכביש, לא היינו צריכים לחשוש ברחוב מפני גנבים, רוצחים או אנסים.
 
רק טוב היה סובב אותנו, למעשה היינו חיים "בגן עדן", במקום שבו אנו מייחלים לעצמנו לחיות.
תארו לעצמכם, שכל אחד ואחת בעולם היה מטפל בעצמו ולוקח אחריות על חייו? היינו חווים אור אינסופי כאן בכדור הארץ .

לבחור בחיים

אז מה מונע מאיתנו באמת ליצור שינוי בתוכנו, בחיינו ובסביבתנו?
מדוע רק אחוז מאוד קטן מכלל האוכלוסייה העולמית, מגשים את עצמו וחי את חייו מתוך פוטנציאל מלא.
 
אין ספק שבעידן שבו אנו חיים, מתקיים שינוי תודעתי דרמתי, נשלחים כל הזמן שליחים קטנים בהגדרות שונות: ילדי אינדיגו, ילדי קריסטל ועוד, כל זאת על מנת לשנות את המציאות הגלובלית.
 
אבל, עד שהמלאכים הקטנים  (ילדי האינדיגו וילדי הקריסטל שנולדים בעידן זה) יגדלו ויוכלו לעשות סדר ביקום, עלינו אנו להתחיל את המלאכה כבר עכשיו. זה ידרוש מכל אחד מאיתנו לקחת אחריות, להתחבר ל"אני האמיתי" שבתוכו על מנת שנגשים את הייעוד והפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת, זה בפני עצמו יוביל אותנו לחיות ב"גן העדן" בעודנו בחיים וזה אפשרי.
 
רק שהפעם, עלינו להפשיל שרוולים ולצאת למלאכה. 
 
לקבל את השלם

ההבדל הוא עצום, על מנת לקבל את עצמנו כפי שאנו באמת, עלינו להסיר מסיכות והגנות  שקריות וליצור הגנות חדשות, תקינות ובריאות, עלינו לקבל את הצד האפל שבתוכנו לא פחות מהצד המואר, להפוך לגמישים בתודעתנו, ברגשותינו ובהווייתנו, להפוך לאוהבים, וסלחנים כלפי עצמנו, פחות שיפוטיים וביקורתיים וכך נוכל לחיות חיים טובים, שקטים, אוהבים, מחבקים, תומכים כלפי עצמנו וסביבתנו, זו הדרך להכניס אור לתוך החושך שקיים בסביבתנו ובתוכנו.
 
כל זאת איננה עוד "מנטרה", אלא עבודה של ממש, עבודה שלשמה אנחנו כאן על כדור הארץ, ריפוי הכדור...
 
עבודה זו, מפגישה ותפגיש אותנו עם לא מעט דברים שאינם נעימים לנו.
זה ידרוש מאיתנו להתעמת לא פעם עם המציאות שחשבנו שאנחנו יצרנו או בחרנו ובצער רב נגלה שהיא תוצר של דברים שהעתקנו ושחזרנו. עוד נגלה כי תת המודע שלנו מפעיל אותנו וכל זמן שלא ריפאנו את עצמנו ואפשרנו לתכנים הכואבים להיות חלק מההוויה הפנימית שלנו, לאחר תהליך של אבל, לא נוכל להיפרד מהדפוסים, מההתנהגויות שפוגעות באנו. על כן, כך - לא נוכל להיות נאמנים לעצמנו כל זמן שנחיה בהכחשה מעברנו ומהרגשות שמנהלים אותנו.
 
אמת או אשליה

אי לכך, בזמנים קשים שכאלה, לא מעט אינפורמציה תודעתית מועברת לעולם באמצעות ספרים, סרטים ומדיות שונות. אולם גם שם קיימת לעתים הטעיה בין מציאות בריאה למציאות אשלייתית, מידע מטעה שעל פיו לעתים אנחנו מונחים או נדרשים להתעלם מחלקים שבתוכנו ולהופכם כאויבים ובמה הדברים אמורים: בביטול יכולתנו לצעוק, לבכות, לכעוס, לכאוב ו"לבחור" על פניהם חלקים אחרים בתוכנו כגון: לחייך, לאהוב, לסלוח...
 
תדמו לעצמכם שההתעלמות הפנימית הזו מובילה למלחמה, אותה התעלמות מזכות הקיום של מדינת ישראל שהובילה את החמאס ליצור מלחמה עם מדינת ישראל וההיפך. עכשיו שדמיינתם זאת תדמו שהביטול של חלק בתוככם יוביל להרס, מחלות, מלחמות פנימיות ועוד.
  
אי לכך בתהליך של לקיחת אחריות וריפוי אמיתי של עצמנו ועל מנת להגיע לקבלה עצמית, עלינו להתייחס לכל חלק בתוכנו כחלק מ-"המשפחה הפנימית". עלינו להבין ולקבל שלכל חלק בתוכנו יש אותה הזכות לקיום! כפי שלכל אדם, חיה או מדינה יש אותה הזכות לקיום.
על כן, אין חלקים טובים יותר או חלקים פחות טובים, לדוגמה: כעס הוא חיוני לא פחות משמחה, אהבה חיונית לא פחות משנאה, בלבול חיוני לא פחות מסדר, עצבות חיונית לא פחות מאושר, כולם משרתים אותנו במידה הנחוצה לנו בזמן הנדרש. כך למעשה אנו הופכים להיות שלמים יותר אך לא מושלמים, אנושיים ולא נוקשים או שיפוטיים, זורמים יותר מחסומים, אוהבים וסלחניים יותר.
 
להיות ערים

זו הדרך להחלמה ולקבלה שלנו את עצמנו ואת האחר ואת סביבתנו, זו הדרך, לרפא את האלימות, המלחמות, ההשמנה, הפצה ושימוש בסמים ובסיגריות, באלכוהול, מערכות יחסים באשר הן,  ובוודאי לרפא את כדור הארץ ולאפשר לנו לחיות באור ולא בחושך.
  
באהבה גדולה ממני,
 
טלי כנפי – מטפלת אינטגרטיבית,
יוצרת ומנחת סדנת "הבית הפנימי".
 
 פורסם בנמסטה- קישור לאתר: