Bookmark and Share

אודות - סדנת הבית הפנימי.

סדנת הבית הפנימי.

הסדנה הינה סדנה טיפולית המתנהלת כטיפול קבוצתי חצי מובנה. בכל מפגש אני מעלה נושא התפתחותי לעבודה. במהלך המפגשים לכל משתתף יש זמן ומרחב להציג את עצמו, את רגשותיו, את היצירה שיצר, על פי הנושא הנבחר ובכלים הבעתיים שנבחרו.

הסדנה ייחודית בכך שתאפשר למשתתף בה - להתקרב לעצמו, לפרגן ולאהוב את עצמו. המשתתף ילמד להכיר קטבים שונים בתוכו ולבסוף יוכל לממש את עצמו בתהילך ייחודי שלא מתאפשר במקומות אחרים.

הסדנה מבוססת על ניסיון חיי, ועל תהליכים אינטנסיביים, שיקומיים וטיפוליים שהייתי שותפה להם במהלך כעשור וחצי.


במשך קרוב ל 20 שנות לימוד ו
הכשרה מקצועית רכשתי ידע, ניסיון וכלים טיפוליים אותם אני משלבת יחד עם הנושאים שבחרתי להעלות ולגעת בהם במסגרת הסדנה, כל זאת בעקבות מסע פנימי לגילוי עצמי במשך 17 שנים, שהוביל אותי להגשמה עצמית מלאה, הגשמת מלא הפוטנציאל שלי ואף אפשר לי להיוולד מחדש.

בסדנה אותה אני יצרתי ומנחה כבר שנים רבות, אני מעניקה למשתתפיה את האפשרות לפגוש את עצמם, את החסכים שמנהלים אותם מבפנים, תוך מתן לגיטימציה למי שהם וליכולותיהם ללא שיפוט,  מתן הזנה נפשית ורגשית בריאה, כל זאת על מנת ליצור ריפוי פנימי עמוק בתודעה.

במסגרת המפגשים אני מתנהלת בתפקידים שונים, ביניהם גם כ-"הורה" של משתתפי הסדנה, דבר שמאפשר להם להיכנס אף הם לתפקידים שונים מהעבר בתוך חיי המשפחה, ילדים, אחים, הורים וכל זאת על מנת לאפשר העלאת הדפוסים שהיו בתוך התא המשפחתי המקורי שלה, דפוסים הממשיכים לרוב לנהל אותנו בחיי היום יום.

כך נולד החלק הראשון של סדנת "הבית הפנימי" – "הילד הפנימי".

כמי שעברה את התהליך באופן אישי, שיקמתי את הקשר שלי עם הילדה שהייתה בתוכי – "הילדה הפנימית", דבר שהקנה לי מיומנות רבה לתקשר עם "הילד הפנימי" של אנשים אחרים במהלך עבודתי הטיפולית הן הפרטנית והן הזוגית.

הסדנה מחזירה אותנו למחוזות ילדותנו, מעניקה כלים, הקשבה, ראייה מזוויות שעוד לא פגשנו בחיינו.

הסדנה מאפשרת לפחדים, רגשות, חרדות, זיכרונות להתקיים, מחזירה את ה "ילד שבתוכנו" לחיים.

זו הזדמנות לשנות  את החוזים הפנימיים בתוכנו בכל תחומי חיינו, מלמדת אותנו לאבד שליטה במרחב בטוח על מנת לזכות בשליטה חדשה ובריאה שאינה תלויה או דורשת מאיתנו לשרוד בחיים.

כך בהדרגה אנו מבשילים לגדול, להתפתח, לצמוח ולהתרחב להכרות עם הקטבים הנוספים בתוכנו.

כך נולד לו חלק ההמשך של סדנת "הבית הפנימי" – "זוגיות פנימית"

כאשר השלמתי את תהליך הזוגיות הפנימית ביני לבין עצמי,  והפכתי לנשואה לעצמי, התאפשר לי ליצור ולהעניק הלאה את הגילויים והריפוי שהענקתי לעצמי בשלב זה.

כאן אנו למדים להקשיב, להאזין, להעניק לעצמנו רשות ולגיטימציה לכל אותם חלקים שאיבדנו איתם קשר והפסקנו לתת להם רשות לחיות כמו למשל: הצד הזכרי מול הנקבי,  העצב מול השמחה,  הילד מול הבוגר,  כעס מול רוגע,  אהבה מול שנאה,  ודברים נוספים שהובילו אותנו לחפש אצל בני זוגנו את אותם חלקים אבודים.

בחלק זה של הסדנה נבין מה היא זוגיות, מה היא אהבה, וההבדל בינה לבין צורך.  נלמד מה היא אינטימיות והאם היא קיימת בחיינו.  נרשה לעצמנו לאבד, לכאוב, להתאבל על מנת להתחדש, ניפרד ממסכות מיותרות בחיינו ונחזיר את עצמנו לחיים.

כך נולד לו הילד השלישי בסדנת "הבית הפנימי" – "הורות פנימית"

כחלק מתהליך האינטגרציה, ההחלמה והריפוי של עצמי הפכתי להורה קשוב, אוהב, מחבק, סלחן ונאמן לעצמו,  דבר שמאפשר לי להוריש למשתתפים ולמטופלי את דרך חיי,  ואומר נלמד לכבד, לאהבו, לסלוח ולקבל את עצמנו כפי שאנו וכך גם את עברנו.

בשלב זה, נלמד לזהות מה טוב עבורנו. נבחר לראשונה בחיינו בחירה הכרתית ובריאה. נחייה מתוך רצף תקין ובריא. נעניק לעצמנו את הזכות לחיות חיים עשירים, מסופקים, אינטימיים, אוהבים וקשובים.

נראה את עצמנו ואת סביבתנו כפי שהיא. נהפוך להורים בריאים וקשובים למי שאנחנו היום ובכך נשנה את הירושה והצוואה הרגשית והפנימית איתה גדלנו.

ולבסוף -  נשמח, נאהב, נצחק מכל ליבנו.

אז למה אתם מחכים  ?! הצטרפו אלינו למסע מרתק שבו תיצרו בית פנימי וחיצוני חדש ובריא כאחד.

באהבה ממני,

טלי כנפי.

www.spiralarose.co.il